قانون کلمب

فیزیک سوم دبیرستان – بارهای الکتریکی – نیروی بین سه بار الکتریکی

آموزش فیزیک سوم دبیرستان – بارهای الکتریکی – درسنامه دوم

محاسبه نیروی بین سه بار بر روی یک خط راست

در این درسنامه به بحث و بررسی نیروی بین سه بار الکتریکی بر روی یک خط راست پرداخته می شود در این حالت بارهای الکتریکی بر روی یک خط راست قرار گرفته اند بنابراین جهت نیروی وارد بر هر یک از بارها نیز بر روی یک خط راست خواهد و برایند گیری نیروها در حالت یک بعدی انجام می شود. از فیزیک دوم دبیرستان به خاطر داریم که نیروهایی که هم جهت هستند با هم جمع شده و نیروهای که در خلاف جهت یک دیگرند از هم تفریق می شوند.

 

بارهای الکتریکی در یک بعد

 

بطور مثال در این سبک از سوالات 3 بار الکتریکی مختلف را بر روی سه نقطه به فاصله مشخص قرار می دهند سپس از شما می خواهند که نیروی برایند را بر روی یکی از این بارها بدست آورید به نمونه سوالات زیر دقت کنید.

مثال 1 : مطابق شکل زیر سه ذره با بار الکتریکی 4=q1 میکرو کولن و 9-=q2 میکرو کولن و 1=q3 میکرو کولن در سه نقطه A , B , C ثابت شده اند اندازه برایند نیروهای وارد بر بار q3 چقدر است.

 

نیروی الکترو استاتیکی بین سه بار

ضمنا برای اینکه بتوانید محاسبات بین دو بار الکتریکی را براحتی انجام دهید کافی است که درسنامه قبلی را مشاهده کنید که تمرکز اصلی بر روی محاسبات فصل بوده است . شاید مطالب گفته در بالا برای شما نامفهوم وگنگ بوده باشد برای آنکه بتوانید روی سوالات این چنینی تسلط پیدا کنید کافی است که درسنامه تصویری محاسبه نیروی بین 3 بار را مشاهده کنید.

 

برای دانلود درسنامه تصویری نیروی بین سه بار الکتریکی کافی است که بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

 

مجموعه سال سوم شامل حدودا ۶۰ درسنامه است که برای تهیه کل درسنامه ها بصورت یکجا می توانید با شماره ۰۹۱۱۷۶۳۶۲۶۸ تماس حاصل فرمایید 

هزینه کل درسنامه ها بصورت یکجا ۱۴۰ هزار تومان است که به علاوه ۱۰ هزار تومان هزینه پست پیشتاز مجموعا ۱۵۰ هزار تومان خواهد شد

چرا باید از سایت خرید کنیم و کل مجموعه بصورت رایگان ارائه نمی شود؟؟؟

زیرا ساخت آموزشی های درسی فرایندی بسیار وقت گیر بوده و قاعدتا برپایی سایت و پشتیبانی از آن هزینه های زیادی در پی خواهد داشت که باید تامین شود 

باخرید خود از ما حمایت کنید در صورت حمایت عزیزان بزودی آموزش تست فیزیک سوم دبیرستان که شامل تست های کنکور ۱۰ سال اخیر است در دست دانش آموزان عزیز قرار خواهد گرفت

****** به حمایت شما برای برپایی سایت نیازمنیدم ******

با تشکر رضا منصف

4 دیدگاه دربارهٔ «فیزیک سوم دبیرستان – بارهای الکتریکی – نیروی بین سه بار الکتریکی»

 1. با عرض سلام من مشاور نمیدونم از کی کمک بگیرم رشته داداشم فنی حرفه ای رشته ساخت تولید ریاضی و عربی شو شده 8 ترم اول ترم دوم 10 یا 11 بگیرد تمومه؟

 2. سلام یه سوال
  من کارنامه گرفتم عربی 8 شدم
  بعد میخواستم ببینم ایا ترم دوم باید چند بشم قبول شم چه جوری نمرات حساب میشه ضریب 6هم داره منتظر جواب شما هستم

  1. مهندس رضا منصف

   سلام اول اینکه رشته و سال تحصیلی شما مهم هستش وباید با یک مشاور صحبت کنید ولی تا اون جایی که من اطلاع دارم باید میانگین نمراتتون بالای 7 باشه و نمره ترم اخرتون بالای 10 ( باز هم تاکید میکنم باید از یک مشاور کمک بگیرید )

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *