محاسبات سریع

ضرب و تقسیم سریع اعداد اعشاری کنکوری

در طی یک سری درسنامه ویژه سرعت محاسبات شما 100 برابر خواهد شد. تعجب نکنید اغراق نمیکنیم!  اگر کمی حوصله کنید قدم به قدم محاسبات شما سریع و سریع تر خواهد شد و سوالاتی که قبلا برای حل آنها 5 تا 10 دقیقه زمان می گذاشتید با اندکی تمرین زیر یک دقیقه حل خواهد شد !
قانون اول که در این درسنامه به بررسی اون می پردازیم ضرب اعداد اعشاری در اعدادی است که دارای صفر می باشد . بعد از اون در یک نگاه کلی تر ضرب هر 2 عددی ممیز دار رو بررسی خواهیم کرد.

بطور مثال میخواهیم اعداد زیر رو در هم ضرب کنیم

.07 * 300  = ؟
.04 * 120 = ؟
.12 * .02 = ؟

قانون اول : در هنگام ضرب صفر با ممیز از بین می رود یعنی هرگاه بخواهیم یک عدد اعشاری رو در یک عدد صفر دار ضرب کنیم میتوانیم از معادل شده اون عددها استفاده کنیم. بصورت مثال عدد  07. دو رقم ممیز داره و عدد 300 هم دو تا صفر داره موقع ضرب کردن این دو عدد در همدیگه ، صفرها با ممیزها از بین می روند و مثل این میشه که انگار داریم 3 رو در عدد 7 ضرب میکنیم و با سرعت فوق العاده ای میشه فهمید حاصل ضرب این دوعدد 21 می شود.

برای یادگیری نکات بیشتری در مورد ضرب و تقسیم اعداد اعشاری و افزایش سرعت محاسبات خودتان فیلم آموزشی زیر رو با دقت مشاهده کنید.

9 دیدگاه دربارهٔ «ضرب و تقسیم سریع اعداد اعشاری کنکوری»

  1. ممنون روش خوبی رو ارائه دادین ولی یکی دو جا اشتباه کردین به عنوان مثال ۱۲.۵×۸برابر ۱۰۰ میشود نه ۱۰

  2. مرسی مهندس منصف واقعن نمیدونم چجوری ازتون تشکر کنم خیلی بدردم خوردن همه ویدیو هاتون..الهی موفق باشین تو همه مراحل زندگیتون بیشتر ویدیو بزارید ک استفاده کنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *