انرژی

پست انگیزشی ویژه کنکوری ها – پر انرژی به سوی موفقیت

اصلا قصد نصیحت کردن شما را ندارم زیرا می دانم که  زیاد از نصیحت کردن خوشتان نمی آیداصلا بگذارید کمی خاطره برایتان تعریف کنم .

برای من شیرین ترین دوران زندگی ام دوران دبیرستان و کنکور بوده است بخش عظیمی از این شیرینی مربوط به کلاس درس بوده است منظورم این است که هرچند با دوستان دبیرستانی خاطرات شیرینی دارم ولی شیرینی اصلی برای من درک مفاهیم فیزیک و ریاضی بود یعنی از فهمیدن و درک کردن مطالب لذت بسیاری می بردم .خصوصا در این میان با درس حسابان که مربوط به سال سوم ریاضی است ارتباط عجیبی برقرار می کردم و خیلی از خواندن آن لذت می بردم این را هم بگویم آن زمان نه تبلتی بود و نه کامپیوتری و نه ….

خلاصه شب و روزمان خواندن و خواندن و خواندن بود. البته گاهی هم سر کار می رفتم ولی زیاد نبود بحدی بود که هزینه خرید کتاب های تستی ام بشود. یادم است به قدری در مطالب درسی غرق می شدم که گذر زمان برایم با سرعت نور انجام می شد بخاطر دارم که بارها سر در کتاب فرو برده و در احوالات خویشتن غرق بوده که ناگاه متوجه می شدم ساعاتی گذشته و من اندر تخیلات خودم آن را ثانیه ای پنداشته ام .

 

انرژی

 

خلاصه اینکه اگر می خواهید با انرژی هر روز درس بخوانید باید از آن لذت ببرید . خوب این سوال پیش می آید که چطور مثلا از درس ریاضی می شود لذت من که نمیتوانم خوب تست بزنم و حل مسائل آن برایم مشکل است؟

برای آنکه بتوانید خوب تست بزنید یک قانون وجود دارد و آن این است که خوب تست بزنید!

اشتباه تایپی رخ نداده است باید زیاد تست بزنید ، روی مسایل فکر کنید ، از همه مهم تر اگر پایه ضعیفی در ریاضی و فیزیک دارید قبل آنکه خودتان را درگیر با تست کنید روی مسایل مقدماتی تمرکز کرده و آنها را حل کنید. مثلا اگر شما پایه ضعیفی در ریاضیات دارید نباید در کلاس تستی ثبت نام کنید که همه دانش آموزان آن مدتی است مشغول تست بوده و جزو نفرات برتر مدارس هستند . فعلا برای شما خواند مقدمات واجب تر است اگر شما بدون پایه خوب خودتان را درگیر تست کنید در واقع زمان خود را تلف کرده اید شاید تستی که شما حدود نیم ساعت روی آن وقت می گذارید را از مسیر صحیح آن پیش بروید حدود چند ثانیه حل کنید .

مثلا کسی که نمیتوانید مشتق عبارت ( Y = 6 Ln( x ) * sin(  x۵ + ۲*x + 3  را حساب کند هرگز نمیتواند از پس تست های ترکیبی مشتق بر بیاید همچنین شخصی اول باید روی مطالب درسی در حد کتاب درسی مسلط شود

درضمن خیلی از کتاب های تستی فقط به سخت بودن تست ها توجه دارند و با آوردن سوالات بیش از حد وقت داوطلب را هدر می دهند یعنی بعضی تست های تالیفی کتاب های تستی خارج از محدوده استاندارد کنکور است که باید دقت داشته باشید تاکید اصلی کتاب بر روی سوالات کنکور سراسری باشید و نه سوالات تالیفی کتاب خود . دسته ای دیگر از کتاب تست ها پیش نیاز پس نیاز تست ها را رعایت نمی کنند یعنی سوالات باید به گونه ای باشد که در مجموع روند آموزشی داشته باشد حتما مجموعه ای را خریداری کنید که درسنامه داشته باشد ولی قبل از آن از افراد مختلف نظر سنجی علمی کنید یعنی اگر کسی کتابی را به عنوان کتاب خوب معرفی کرد دلیل خوب بودن کتاب را بپرسید هر چند در مجموع همه مجموعه های تهیه شده توسط انتشارات مختلف یک حرف را می زنند ولی چند درصد تفاوتی هم که باهم دارند روی موفقیت شما تاثیر می گذراد. اگر مطالب فوق را رعایت کنید امید است که از شما هم از خواندن دروس محاسباتی مثل فیزیک و ریاضی لذت ببرید.

اگر خیلی در دروس محاسباتی ضعف دارید ویدئوهای آماده شده توسط وب سایت لپ کلام را حتما نگاه کنید ، درسنامه های مثلثات می تواند برای شما معجزه کند و همچنین محاسبات سریع را اصلا از دست ندهید . برای فیزیک هم حتما درسنامه های بردار ها را به دقت نگاه کنید اگر باز هم در حل تست احساس مشکل می کنید کلیه درسنامه های سایت را نگاه کرده و پیگیر مطالب جدید تر باشید. زیرا تاکید من در این سایت تا ۹۰ درصد بر روی محاسبات است و پس از اتمام این مجموعه ها شما هم به جمع دانش آموزان قوی پیوسته اید ولی اگر اکثرا مطالب گفته شده در سایت را از قبل می دانستید یعنی شما آماده تست هستید و وقت آن شده است که خودتان را درگیر تست کنید.

همیشه از چای ، شربت ، مواد قندی در میان درس خواندن خود استفاده کنید . از حرکات کششی سبک غافل نشوید . برنامه ریزی نوشته شده و مکتوب داشته باشید و حتما طبق برنامه پیش بروید بلکه سعی کنید از برنامه آزمون های خود یک قدم جلوتر باشید.

 

 

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *