محاسبات دایناسور

محاسبات دایناسور – جمع و تفریق عبارت های توانی

محاسبات دایناسور – درسنامه دوم

یکی از مشکلاتی که دانش آموزان در حل تست های کنکور به آن بر می خورند جمع و تفریق عبارت های توانی بوده و نحوه ساده سازی آنها می باشد. با اینکه به کرات در کتاب های درسی در مورد توان ها صحبت شده است اما همچنان دانش آموزان عملیات ضرب توان ها و … را باهم اشتباه می گیرند. آنچه که معمولا باعث خطا می شود آن است که دانش آموزان تمرینات کتاب درسی و … را کمتر می نویسند و فقط به گوش کردن مطالب اکتفا میکنند بصورت نمونه به محاسبات زیر دقت کنید و سعی کنید پاسخ آنها را بیابید.

105 + 105 + 105 +105 = ….

به نظر شما پاسخ عبارت فوق چند می شود؟ یکی از موضوعات درسنامه محاسبات دایناسور 2 بررسی عبارت های فوق است البته کمی قضیه فراتر از این می رود مثال بالا تنها نمونه کوچکی از جمع و تفریق توانی بوده است. در واقع برای ساده سازی عبارت فوق باید بگویید که چهار بار تکرار شده است بنابراین یک ضریب 4 در 105 پشت آن گذاشته می شود.

موضوع بعدی که در این درسنامه بحث می شود اشاره به ساده سازی عبارت های رادیکالی و فرق جمع و ضرب رادیکال هاست. برای درک بهتر مطالب گفته شده درسنامه دوم محاسبات دایناسور را مشاهده کنید و یا اینکه براحتی می توانید این درسنامه را در انتهای همین صفحه دانلود نمایید.

برای دانلود درسنامه محاسبات دایناسور با کیفیت بالا بر روی << اینجا >>  کلیک کنید.

برای دانلود درسنامه محاسبات دایناسور با کیفیت متوسط بر روی << اینجا >>  کلیک کنید.

درسنامه قبلی

درسنامه بعدی

1 دیدگاه دربارهٔ «محاسبات دایناسور – جمع و تفریق عبارت های توانی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *