تست مثلثات ( ترکیب ریاضی دهم و یازدهم )

23,000 تومان

تست مثلثات ترکیب ریاضی دهم و یازدهم

توجه : این فصل دارای یک درسنامه رایگان می باشد برای مشاهده درسنامه رایگان مبحث تستی مثلثات به پایین همین صفحه مراجعه کنید.

خلاصه مطالب :

 1. بررسی فرمول های اولیه دهم و یازدهم بصورت خلاصه
 2. بررسی تست های کنکور سراسری داخل و خارج کشور ( تاکید بر روی تست های جدیدتر کنکور )
 3. بررسی تست های تالیفی مشابه کنکور سراسری
 4. بررسی تست های ترکیبی دهم و یازدهم ( تست های دشوار کنکور )
 5. آموزش جامع مفاهیم تستی مثلثات و بررسی روش های تستی عدد گذاری و ….

تست های مثلثات در کنکور سراسری معمولا حالت ترکیبی داشته و به همین اتحادهای مثلثاتی دهم با فرمول های یازدهم ترکیب شده و تست های بسیار زیبایی درون این فصل بررسی شده ، با خرید این محصول بر روی تمامی سوالات کنکور سراسری مسلط شوید….

توضیحات

آموزش تست مثلثات ترکیب ریاضی دهم و یازدهم

 

همونطور که قبلا اشاره کرده بودم تست های کنکور بصورت ترکیبی مطرح میشه و برای بالا بردن کیفیت آموزشی ها تا جایی که امکان داشته باشه فصل های مشترک ریاضی دهم و ریاضی یازدهم با هم ترکیب میشن بخاطر همین موضوع فصل دوم ریاضی دهم یعنی فصل مثلثات دهم با مثلثات ریاضی یازدهم ترکیب شده و در قالب یک فصل تست مثلثات بصورت ترکیبی آموزش داده میشه. بهتره قبل اینکه وارد تست مثلثات بشیم کمی فرمول های پایه و مفاهیم اصلی مثلثات رو یاد آوری کنیم.
برای اینکه بتونین تست مثلثات رو بدرستی بزنین و روی مطالب اون مسلط بشین اصلا قرار نیست کلی فرمول اضافه حفظ کنین تنها فرمول هایی که باید برای حل تست مثلثات بلد باشین همون فرمول های اصلی کتاب ریاضی دهم و یازدهم هستش و نهایتا یکی دو نکته اضافه تر ، پس بریم باهم یه مروری روی فرمول های پایه کتاب داشته باشیم.

اولین و مهمترین فرمول مثلثات به این صورت هستش که مجموع کسینوس به توان ۲ و سینوس به توان ۲ برابر یک میشه البته درسته این نکته خیلی ساده است ولی گاهی همین نکته ساده توی تست ها بصورت بسیار زیرکانه ای مطرح میشه و برای اینکه بتونین این فرمول رو بدرستی درک کنین باید قلق حل سوالات رو با تمرین و تکرار زیاد فرا بگیرید.

Sin۲(x) + cos۲(x) = 1

اگر ¼=(sin(x) + cos(x  باشد ، حاصل |(sin(x) – cos(x)|  کدام است؟

     ۲/۱          ۴/۱                 ۸/۱                  √۳۱/۴

بصورت مثال برای حل تست بالا باید طرفین رابطه ¼=(sin(x) + cos(x را به توان ۲ برسونیم و بعد از ساده سازی به رابطه Sin۲(x) + cos۲(x) = 1 می رسیم که انتظار ما از دانش آموزان اینه که بعد از مشاهده و تمرین و تکرار تست هایی مثلا با ایده تست فوق درون ذهنشان نقش بسته و بدرستی بتونن ارتباط میان فرمول ها رو درک کنن البته تست فوق یک نمونه ساده بودش و تست های بسیار بهتر و قوی تری درون مجموعه تست مثلثات وجود داره.

 

تست مثلثات ترکیب دهم و یازدهم

 

اگر تصویر بالا را مشاهده کنید یک نمونه تست مثلثات از مباحث تدریس شده درون مجموعه را خواهید دید بصورت مثال در تست بالا عبارت های زیر رادیکال همان فرمول های داخل کتاب درسی بوده و فقط برای حل این گونه سوالات کمی تسلط و تمرین لازم است که بمرور زمان و با تمرین و تکرار درسنامه های تستی بر روی مطالب مسلط خواهید شد.

 

فرمول های مثلثات ریاضی دهم

tan(x) = sin(x) / cos(x)

cot(x) = cos(x) / sin(x)

۱+ tan۲(x) = 1 / cos۲(x)

۱+cot۲(x) = 1 / sin۲(x)

یک نکته جالب

نکته : معمولا در حل تست های مثلثات در روابطی که تانژانت + کتانژانت می شود بهتر است مخرج مشترک گرفته و روابط را ساده کنید معمولا مخرج مشترک گرفتن کلید حل سوالاتی است که تانژانت و کتانژانت باهم جمع یا تفریق می شوند البته این قضیه برای جمع دو تابع تانژانت با زوایای مختلف و …. نیز برقرار است.

tan(x) + cot(x) = sin(x)/cos(x)  + cos(x)/sin(x)  = (  Sin۲(x) + cos۲(x)  )  /  ( sin(x) * cos(x) )  = ۱ / ( sin(x) * cos(x) )

نکته جالبی که معمولا مورد نظر طراحان در نکته فوق اینجاست که صورت کسر بعد از مخرج مشترک گرفتن به رابطه معروف

Sin۲(x) + cos۲(x) = 1

ختم می شود و کسر ساده می شود.

برای درک بهتر مطالب تستی گفته شده درسنامه زیر را مشاهده نمایید.

 

 

 برای دانلود درسنامه فوق با کیفیت بالا بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

برای دانلود درسنامه فوق با کیفیت متوسط بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

برای دانلود درسنامه فوق با کیفیت پایین بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

 

 

برای مشاهده درسنامه های تستی فصل بعدی ( ریشه گیری ) بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

2 دیدگاه برای تست مثلثات ( ترکیب ریاضی دهم و یازدهم )

 1. مهندس رضا منصف

  امتیاز بینندگان:۱ Stars

 2. مهندس رضا منصف

  امتیاز بینندگان:۵ Stars

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *