آموزش فیزیک سال دوم دبیرستان – مبحث تجزیه بردارها – جلسه پنجم

آموزش فیزیک سال دوم دبرستان – فصل اول – اندازه گیری و بردار – جلسه پنجم 

۹-۵-۲۰۱۵ ۳-۰۹-۲۲ PM

 

تجزیه بردار به دو بردار عمود بر هم یکی از مباحث بسیار مهم و کاربردی در فیزیک دوران دبیرستان محسوب می شود که تسلط بر این موضوع فقط با تکرار و تمرین حاصل می شود .این مبحث جزو مباحثی است که تقریبا در تمامی فصل های فیزیک دخیل بوده و در واقع مادر سایر موضوعات است . در کتاب پیش دانشگاهی و سال سوم دبیرستان مبحث بردارها دوباره تکرار شده و مورد استفاده قرار می گیرد . بصورت خلاصه کسی که قصد دارد فیزیک را بدرستی یاد بگیرد حتما باید بر روی مبحث بردارها و تجزیه آن مسلط باشد . در این درسنامه مثال هایی زده شده است که مفهوم تجزیه بردارها را براحتی جا می اندازد بجرات می توانم بگویم روش های گفته شده در این درسنامه در هیچ منبع آموزشی دیگری یافت نمی شود البته این روابط را همه کتاب ها مطرح کرده اند ولی نحوه ارائه آن کاملا متفاوت بیان شده است .

یک نمونه مثال حل شده در این درسنامه را در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

 

مثالی از آموزش تجزیه بردارها ارائه درسنامه از مهندس رضا منصف

مثالی از آموزش تجزیه بردارها
ارائه درسنامه از مهندس رضا منصف

 

برای مشاهده این درسنامه و تسلط بر روی مبحث تجزیه بردارها کافی است بر روی فایل زیر کلیک کنید.

 

برای دانلود فایل تصویری درسنامه مبحث تجزیه و بردار کافی است بر روی << اینجا >> کلیک کنید

سوالات خود را در رابطه با این درسنامه در قسمت نظرات مطرح کنید سایر عزیزان می توانند به سوال دوستان خود در رابطه با این درسنامه پاسخ دهند.

 

درباره مهندس رضا منصف

دوران دبیرستان را در رشته ریاضی - فیزیک فارغ التحصیل شده و بدلیل علاقه ام به قطعات و ماشین آلات صنعتی وارد رشته مهندسی مکانیک شدم. هم اکنون به عنوان مهندس مکانیک با مراکز صنعتی در ارتباط هستم و در عین حال برای دانشجویان نرم افزارهایی مثل matlab , Solidworks , Catia و برای دانش آموزان دبیرستانی فیزیک و ریاضی را تدریس میکنم. امیدوارم از مطالب سایت استفاده کافی را ببرید و نظرات و پیشهادات خود را با اینجانب از طریق با من تماس بگیرید ما در جریان بگذارید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

آموزش تست فیزیک دهم

تست فیزیک ، مبحث تبدیل واحد ، درسنامه اول

آموزش تست فیزیک دهم ( دوم دبیرستان سابق ) خلاصه طبق وعده ...