فیزیک دوم دبیرستان ؛ جلسه دوم ، تبدیل واحد

این جلسه آموزشی تکمیل جلسه اول بوده و در واقع فرق این جلسه با جلسه اول این است که در جلسه اول تبدیل واحد برای کمیت های یک بعدی در نظر گرفته شده است و در این جلسه مساحت و کمیت های توان دار نیز بررسی می شود.

آموزش فیزیک دوم دبیرستان جلسه دوم - اندازه گیری و تبدیل واحد

آموزش فیزیک دوم دبیرستان جلسه دوم – اندازه گیری و تبدیل واحد

 

بصورت مثال

۱۲ cm^3 = ? m^3

در این درسنامه یاد میگیرد که چطور توان و واحد های توان دار را به هم تبدیل کنید.ّبرای آنکه بتوانید عبارت های توان دار مثل سانتی متر مربع را به متر مربع تبدیل واحد کنید کافی است که مقدار توان را نیز در نظر گرفته و در رابطه مورد نظر خود اعمال کنید شاید کمی این توضیحات برای شما گیج کننده بوده باشد به مثال زیر دقت کنید.( دقت شود واحد معادل سانتی متر ۱۰ به توان منفی ۲ است ۲- ^ ۱۰ )

۱۲ cm^2 = ۱۲ * ( ۱۰ ^ -۲ ) ^ ۳ = ۱۲ * ۱۰ ^ -۶ m^3

 

در این درسنامه تمریناتی برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است که حتما آنها را انجام دهید بعد از مدتی مشکل شما با درس فیزیک بسادگی حل خواهد شد.

آموزش فیزیک دوم دبیرستان جلسه دوم - اندازه گیری و تبدیل واحد

آموزش فیزیک دوم دبیرستان جلسه دوم – اندازه گیری و تبدیل واحد

در ویدئوی زیر آموزش کامل این جلسه را براحتی می توانید مشاهده کنید.

برای دانلود درسنامه تبدیل واحد کافی است بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

درباره مهندس رضا منصف

دوران دبیرستان را در رشته ریاضی - فیزیک فارغ التحصیل شده و بدلیل علاقه ام به قطعات و ماشین آلات صنعتی وارد رشته مهندسی مکانیک شدم. هم اکنون به عنوان مهندس مکانیک با مراکز صنعتی در ارتباط هستم و در عین حال برای دانشجویان نرم افزارهایی مثل matlab , Solidworks , Catia و برای دانش آموزان دبیرستانی فیزیک و ریاضی را تدریس میکنم. امیدوارم از مطالب سایت استفاده کافی را ببرید و نظرات و پیشهادات خود را با اینجانب از طریق با من تماس بگیرید ما در جریان بگذارید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

آموزش تست فیزیک دهم

تست فیزیک ، مبحث تبدیل واحد ، درسنامه اول

آموزش تست فیزیک دهم ( دوم دبیرستان سابق ) خلاصه طبق وعده ...