محاسبات دایناسور – جمع و تفریق عبارت های توانی

محاسبات دایناسور – درسنامه دوم

جمع و تفریق عبارت های توانی

یکی از مشکلاتی که دانش آموزان در حل تست های کنکور به آن بر می خورند جمع و تفریق عبارت های توانی بوده و نحوه ساده سازی آنها می باشد. با اینکه به کرات در کتاب های درسی در مورد توان ها صحبت شده است اما همچنان دانش آموزان عملیات ضرب توان ها و … را باهم اشتباه می گیرند. آنچه که معمولا باعث خطا می شود آن است که دانش آموزان تمرینات کتاب درسی و … را کمتر می نویسند و فقط به گوش کردن مطالب اکتفا میکنند بصورت نمونه به محاسبات زیر دقت کنید و سعی کنید پاسخ آنها را بیابید.

۱۰۵ + ۱۰۵ + ۱۰۵ +۱۰۵ = ….

به نظر شما پاسخ عبارت فوق چند می شود؟ یکی از موضوعات درسنامه محاسبات دایناسور ۲ بررسی عبارت های فوق است البته کمی قضیه فراتر از این می رود مثال بالا تنها نمونه کوچکی از جمع و تفریق توانی بوده است. در واقع برای ساده سازی عبارت فوق باید بگویید که ۱۰۵ چهار بار تکرار شده است بنابراین یک ضریب ۴ در پشت آن گذاشته می شود…

موضوع بعدی که در این درسنامه بحث می شود اشاره به ساده سازی عبارت های رادیکالی و فرق جمع و ضرب رادیکال هاست. برای درک بهتر مطالب گفته شده درسنامه دوم محاسبات دایناسور را مشاهده کنید و یا اینکه براحتی می توانید این درسنامه را در انتهای همین صفحه دانلود نمایید.

 

 

برای دانلود درسنامه محاسبات دایناسور با کیفیت بالا بر روی << اینجا >>  کلیک کنید.

برای دانلود درسنامه محاسبات دایناسور با کیفیت متوسط بر روی << اینجا >>  کلیک کنید.

 

درسنامه قبلی

درسنامه بعدی

درباره مهندس رضا منصف

دوران دبیرستان را در رشته ریاضی - فیزیک فارغ التحصیل شده و بدلیل علاقه ام به قطعات و ماشین آلات صنعتی وارد رشته مهندسی مکانیک شدم. هم اکنون به عنوان مهندس مکانیک با مراکز صنعتی در ارتباط هستم و در عین حال برای دانشجویان نرم افزارهایی مثل matlab , Solidworks , Catia و برای دانش آموزان دبیرستانی فیزیک و ریاضی را تدریس میکنم. امیدوارم از مطالب سایت استفاده کافی را ببرید و نظرات و پیشهادات خود را با اینجانب از طریق با من تماس بگیرید ما در جریان بگذارید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

فیزیک پیش دانشگاهی حرکت هماهنگ ساده

فیزیک پیش دانشگاهی – حرکت نوسانی – درس

حرکت هماهنگ ساده – درسنامه ۱ فصل سوم فیزیک پیش دانشگاهی به ...