محاسبات دایناسور – حل معادلات مختلف

آموزش محاسبات دایناسور – درسنامه سوم و چهارم

بررسی معادلات مختلف

در طی سه درسنامه قصد دارم که روش سریع حل کردن معادلات رو بهتون یاد بدم. مطالبی که در درسنامه سوم تا پنجم مشاهده می کنید برگرفته از تست های مختلف کنکور و مباحث مختلف فیزیک و ریاضی بوده و قصد اصلی ما این است که بتوانیم اولا شما را با معادلات پیچیده آشنا کرده و بعد از آن بتوانیم سرعت محاسباتتان را به حداکثر برساینم. بارها و بارها در کلاس های تست با این موضوع مواجه شده ام که جمع کثیری از دانش آموزان بر روی فرمول ها و مفاهیم اولیه بصورت نسبی تسلط یافته اند منتها در هنگام جاگذاری و حل معادلات مشکل داشته و یا اینکه با کندی معادلات را حل می کنند.

به برخی از تکنیک های گفته شده در درسنامه دوم و سوم محاسبات دایناسور اشاره خواهم کرد.

  • تنها در صورتی می توانید سمت چپ و راست معادله را با هم ساده کنید که همه عوامل حالت ضربی داشته باشند و عوامل تکراری به راحتی از طرفیت حذف خواهد شد.

۶ * x = 12

در مثال بسیار بسیار ساده فوق براحتی می توان عدد ۶ را با عدد ۱۲ ساده کرد حال به معادله زیر توجه کنید.

۶* x  + ۵  = ۱۲

در معادله بالا نمی توانید عدد ۶ از سمت چپ معادله با عدد ۱۲ سمت راست معادله ساده کرد زیرا در سمت چپ تمام اعداد حالت ضربی نداشته و ابتدا باید عدد ۵ را به سمت راست تساوی منتقل کرده و از عدد ۱۲ کم کنید و سپس ضریب x را به سمت راست تساوی انتقال دهید و در مخرج عدد سمت راست تساوی قرار دهید.

معادلات فوق بسیار ساده بوده و فقط جهت گرم کردن ذهن استفاده می شود ضمن اینکه برای آنکه درک بهتری داشته باشید باید درسنامه های تصویری محاسبات دایناسور را مشاهده کنید وگرنه در مفاهیم با دو مثال آن هم بصورت تایپ شده ناممکن و حتی شاید مسخره به نظر برسد بنابراین برای آنکه درک عمیقی از مفاهیم گفته شده پیدا کنید درسنامه های تصویری زیر را مشاهده کنید.

درسنام سوم

 

برای دانلود درسنامه فوق با کیفیت بالا بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

برای دانلود درسنامه فوق با کیفیت متوسط بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

 

درسنامه چهارم

 

برای دانلود درسنامه فوق با کیفیت بالا بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

برای دانلود درسنامه فوق با کیفیت متوسط بر روی << اینجا >> کلیک کنید.

 

درسنامه قبلی

درباره مهندس رضا منصف

دوران دبیرستان را در رشته ریاضی - فیزیک فارغ التحصیل شده و بدلیل علاقه ام به قطعات و ماشین آلات صنعتی وارد رشته مهندسی مکانیک شدم. هم اکنون به عنوان مهندس مکانیک با مراکز صنعتی در ارتباط هستم و در عین حال برای دانشجویان نرم افزارهایی مثل matlab , Solidworks , Catia و برای دانش آموزان دبیرستانی فیزیک و ریاضی را تدریس میکنم. امیدوارم از مطالب سایت استفاده کافی را ببرید و نظرات و پیشهادات خود را با اینجانب از طریق با من تماس بگیرید ما در جریان بگذارید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

فیزیک پیش دانشگاهی حرکت هماهنگ ساده

فیزیک پیش دانشگاهی – حرکت نوسانی – درس

حرکت هماهنگ ساده – درسنامه ۱ فصل سوم فیزیک پیش دانشگاهی به ...